top of page
ANTALYA MEME GÖĞÜS BÜYÜTME SİLİKON AMELİYATI

KİMLERE YAPILIR?

Antalya

estetik-plastik-cerrahi-gokhan-ozerdem-a

'MEME BÜYÜTME KİMLERE YAPILIR'
ANTALYA SİLİKON AMELİYATI

Meme büyütme kişisel bir cerrahi prosedürdür. Kişinin öncelikle başkasından etkilenmeden kendisi için bu ameliyatı olmayı istemesi ilk kuraldır. 

Şunlara sahipseniz bu ameliyat için aday olabilirsiniz:
- Fiziksel açıdan sağlıklı olmak
- Gerçekçi beklentilere sahip olunması
- Meme gelişiminin tamamlanmış olması
-Çok küçük memelerden dolayı rahatsızlığın olması
-Hamilelik, kilo kaybı ve emzirme sonrası memelerde şekil ve hacim azalmasının yaşanması
-Meme üst kutbunun yeterince dolgun olmamasından dolayı mutsuzluk
- Memeler arası asimetrinin olması
-Bir memenin normal gelişimini tamamlamasına rağmen diğer memenin bundan geri kaldığı veya şekil olarak ( tübüler meme gibi) değişik olduğu durumlar 

Meme büyütme ameliyatı sonrası hamilelik geçirmenizde her hangi bir sorun olmaz. Protezin varlığı hamilelik sonrası süt vermenizi (normalde süt verebilen bayanlarda) engellemez. 

Meme büyütmede kullanılan, özellikle FDA onaylı protezlerin (doktorunuza kullanacağı protezin şeklini ve markası ile FDA onayını mutlaka sorunuz) kanser ve/veya başka sistemik rahatsızlıklara yol açtıkları görülmemiştir. 
 
Bazı insanlar psikolojik sorunlarını veya ayrılık acılarını bir başka konuya yönlendirme çabasındadırlar. Bazen meme küçüklüğü bile onların merkezinde bu kadar baskın olabilmektedir. Bu tür hastalar çok araştırma adı altında her köşe yazısını, her basında veya sanal alemde çıkmış konu ile ilgili haberleri toplamaya başlamıştır. Sonuçta her gün bir başka doktora koşan ve ondan bilgi alıp net sonuç için ise garanti bekleyen bir hasta profili ortaya çıkmaktadır. 

Bu tür hastalarda artık fazla bilgi karışıklığı vardır. Kime inanacağını bilemeyen hastada yüksek beklenti de oluşmuş ve ameliyata olan saplantı da aynı zamanda artmıştır. 
 
Yapmanız gereken bilimsel, özellikle uzman hekimlerin kaleminden çıkmayan anonim yazılara ve de çevrenizden duyduğunuz her bilgiye inanmamanızdır. Gerçekçi beklentiye sahip olmanız çok önemlidir. Bu ameliyat sonrası memenizde sağlanan büyüme ile her türlü sorunlarınız çözülmeyecektir. Zaten size uzmanlığı yanında yeterlik belgesi de olan Plastik ve Estetik, Rekonstrüktif Cerrah size yol gösterici olacaktır. Örnek hasta resimlerine de bakarak kafanızda nasıl bir kazanım sağlayacağınızı da rahatça hayal edebilirsiniz. 
 
Ameliyata tam olarak hazır olmanızı öneririz. Ameliyatın öncesi ve sonrası tüm aşamaları ile uymanız gerekli tüm konuları doktorunuzdan öğrenmelisiniz. 
 
Doktorunuz ile beraber ameliyat öncesi protezin şekli, hacmi, giriş yeri ve yerleştirileceği seviye iyi tartışılmalı ve avantaj-dezavantajları göz önüne alınmalıdır. 
 
Ameliyat sonrası hasta uyumu da gereklidir. Bir süre önerilen sütyeni kullanmak, bazı yasak hareketlerden kaçınmak, ağır nesnelerin çekilmemesi veya kaldırılmaması gibi.  

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM | ESTETİK VE PLASTİK CERRAH ANTALYA

Op Dr Gökhan Özerdem ASPS, ISAPS, TPRCD

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Gökhan Özerdem Antalya

Doktorunuza direk resimleriniz ile danışın (Sadece mesaj ile lütfen) +90 532 370 04 14

 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

Hamilelik Photoshoot

Anne Estetiği

Kadınların en fazla şikayetçi olduğu estetik sorunların başında doğum sonrası deformasyonlar gelmektedir. Memelerde sarkmalar, karında gevşeme, göbek altı çatlakları, bel bölgesinde kalınlaşma ‘anne estetiği’ ile çözülebilecek sorunlardan en önemlileri. 

bottom of page